Jak oszczędzić na materiałach eksploatacyjnych do

2018-01-25 | Michał Anioł

frazy kluczowe: biznes, finanse, ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

Kiedy komputery wchodziły do powszechnego użytku, popularne było twierdzenie, że prędzej czy później dokumentacja elektroniczna wyprze tradycyjny papier. Póki co jednak okazuje się, że nic takiego nie ma miejsca. Statystyki pokazują, że z każdym kolejnym rokiem zużywamy coraz więcej papieru. 
Dlaczego tak się dzieje?
Między innymi z powodu upowszechnieniu się drukarek. Dzisiaj praktycznie każdy posiada domową drukarkę, a ich producenci niskimi cenami zachęcają do nabywania kolejnych modeli. Jeśli planujemy zakup drukarki powinniśmy wcześniej zadać sobie pytanie, czy tani sprzęt oznacza również tanie drukowanie? Okazuje się, że niekoniecznie. Bardzo często producenci sprzętu zaniżają drastycznie jego cenę, podnosząc przy okazji ceny materiałów eksploatacyjnych. 
Chodzi o to aby klient kupił tani sprzęt i intensywnie z niego korzystał, a potem kupował drogie tusze do drukarek. Chociaż praktyka ta stosowana jest od lat, wiele osób nadal się na nią łapie i daje nabrać. Tymczasem istniej prosty sposób na to aby ograniczyć koszty zakupu tuszy czy tonerów. Wystarczy zamiast oryginalnych materiałów eksploatacyjnych kupować zdecydowanie tańsze zamienniki. Tusze lub tonery do drukarek nie pochodzące od producenta sprzętu a ze strony np https://www.amidruk.pl potrafią być kilkanaście razy tańsze od tych oryginalnych.
Co ważne jakość zamienników zwykle nie odbiega od oryginałów, a nierzadko nawet ją przewyższa. Jeśli więc nie chcemy przepłacać i cieszyć się tanim drukowaniem powinniśmy poważnie zastanowić się, czy warto nabijać kasę producentom sprzętu i przepłacać za produkty, których wytworzenie tak naprawdę kosztuje grosze.

'

Fotorelacja
biznes
finanse
ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: