Nowoczesne metody nitowego połączenia elementów

2018-02-07 | Kamila Chojke

frazy kluczowe: produkcja, przemysł, maszyny

Bardzo ważnym elementem wielu konstrukcji jest prawidłowe wykonanie łączeń różnych elementów. Często od tego zależy także bezpieczeństwo użytkowania takiej konstrukcji. Często są to elementy metalowe, do łączenia których stosuje się różne metody. Może to być na przykład spawanie, albo nitowanie. W jednym i w drugim przypadku niezbędny jest odpowiedni sprzęt ułatwiający, a czasem nawet w ogóle umożliwiający wykonywanie tych prac.

Oczywiście potrzeba też ludzi, którzy potrafią się sprawnie tym sprzętem posługiwać. Jednym z bardzo przydatnych narzędzi używanym do nitowania elementów stalowych jest nitownica pneumatyczna. Urządzenie to umożliwia wykonanie dokładnego nitowania i solidnych połączeń w dość krótkim czasie i przy małym użyciu siły własnej pracownika. są to uradzenia lekkie oraz mające duże możliwości regulacji. Nitowanie jest szczególnie stosowane podczas montażu blach. Dzięki niemu można bowiem stworzyć nie tylko bardzo wytrzymałe, ale też szczelne połączenie.

Bardzo częstą technologią stosowaną przy łączeniu blach jest PEM. Pozwala ona na umieszczanie w blasze wciskanego elementu, który z kolei umożliwia łatwy montaż wytrzymałych elementów gwintowanych umożliwiających łączenie. Przykładem tego typu elementów wciskanych są nitonakrętki. Są to specjalne elementy łączeniowe z gwintem w środku, które po wciśnięciu do blachy tworzą z nią trwałe połączenie. Dzięki temu wykorzystując śruby można w łatwy sposób połączyć jeden element (z wtłoczona nitonakrętką) z drugim elementem (np. dwie blachy).

Rozwiązania z zastosowaniem elementów PEM są również bardzo korzystne ekonomicznie, ponieważ umożliwiają one zastosowanie znacznie cieńszych blach, a więc znacznie mniej materiału. Dzięki takiemu rozwiązaniu stosowane konstrukcje mogą tez być znacznie lżejsze. Stosując odpowiednie rozwiązana do łączenia różnego rodzaju elementów uzyskuje się trwałość tych połączeń, a więc i całej konstrukcji oraz znacznie można zminimalizować koszty.

Ponadto nowoczesne narzędzia do nitowania, takie jak nitownica pneumatyczna dostępna pod adresem http://www.sariv.pl/katalog/produkt/781 można znacznie ułatwić i przyspieszyć wykonywanie prac, co jest korzystne także z punktu widzenia wykonawców.

'

Fotorelacja
produkcja
przemysł
maszyny

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: