Oświetlenie w przemyśle

2017-12-27 | Michał Anioł

frazy kluczowe: biznes, finanse, ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

Może nam się wydawać, że takie Oświetlenie hali produkcyjnej jest zupełnie bez znaczenia. I tu jest błąd. Ma ono istotne znaczenie przy produkcji naszych wyrobów gotowych czy też przygotowywanie się do wykonania oferowanej przez nas produkcji. 
Spójrzmy na przykład najprostszy z możliwych. Pracownik stoi sobie przy taśmie produkcyjnej i robi swoją robotę, np. dokręca do wyrobu jakąś część. Jeśli oświetlenie jest za słabe, zbyt ciepłe, po prostu nieodpowiednie, ma on mniejsza szansę na zobaczenie jakiegoś ewentualnego ubytku w tym produkcie, niż przy dobrym, jasnym i mocnym świetle, przy którym wzrok się nie męczy. Może on wtedy uszkodzony produkt/ część produktu zdjąć z taśmy, przez co unikniemy wysłania takiego produktu do naszego odbiorcy, który dostając tylko najwyższej klasy wyroby gotowe będzie przekonany o rzetelności naszych zakładów i w przyszłości również to u nas a nie u konkurencji będzie się zaopatrywał. 
Bardzo podobna sytuacji zachodzi, jeśli mowa o magazynie. Oświetlenie do magazynu również musi spełniać określone normy, żeby nie zdarzyło się przypadkiem, że magazynier wyda złą paletę, ponieważ miał problem z odczytaniem etykiety w kiepskim świetle. Także niezauważenie uszkodzenia materiałów przy ich odbiorze w magazynie może skutkować kosztami, ponieważ nasz dostawca po pewnym czasie może już nie uwzględnić reklamacji. 
Jak więc uniknąć takich niepożądanych skutków? Według mnie dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie LED dla przemysłu. Jego jasność a także barwę można spokojnie regulować, dzięki czemu możemy je idealnie dopasować do naszych warunków na hali produkcyjnej czy w magazynie. Jest ono także oszczędniejsze od zwykłego oświetlenia. Jest więc to opcja dosyć tania w eksploatacji i rozwiązująca nasz problem.

'

Fotorelacja
biznes
finanse
ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: