Po co dpf?

2018-02-14 | Łukasz Bereziński

frazy kluczowe: wypalanie filtra cząstek stałych dpf, czyszczenie dpf, usuwanie filtra cząstek stałych

Wypalanie filtra cząstek stałych dpf, czyszczenie dpf czy też usuwanie filtra cząstek stałych to kwestie, które są znane każdemu użytkownikowi diesla. Niektórzy już mają za sobą wypalanie filtra cząstek stałych dpf lub czyszczenie dpf albo też usuwanie filtra cząstek stałych, a innych dopiero to czeka. No cóż, każdy rodzaj pojazdu ma swoją specyfikę i kupując dany samochód, musimy mieć tego świadomość. Jedni stawiają na benzyniaki, a inni z kolei twierdzą, że najlepszą opcją są diesle. No cóż, każdy ma swoje zdanie na ten temat i niech tak zostanie, bo gdyby wszyscy myśleli jednakowo, świat byłby po prostu nudny. 
Zwolennicy diesli uważają, że eksploatacja takich samochód jest tańsza niż pojazdów benzynowych. Coś w tym na pewno jest. Po pierwsze, diesle mają mniejsze spalanie, a po drugie, olej napędowy też jest nieco tańszy od benzyny. No dobrze. W tym momencie z całą pewnością zabrałby głos ktoś, kto preferuje silniki benzynowe i stwierdziłby, że koszty użytkowania diesla diametralnie wzrastają, kiedy konieczne jest wymiana filtra dpf. 
O, to jest rzeczywiście konkretny argument, trudny zresztą do odparcia. Ale nie ma przecież sytuacji bez wyjścia i w mig pojawia się inne rozwiązanie. A jakie? Zawsze można taki niedomagający filtr dpf wypalić i wówczas udaje się przedłużyć jego żywotność, a tym samym żywotność danego samochodu. Ten zabieg to niezbyt duże koszty i tym samym nawet wiekowy już pojazd może nadal jeszcze służyć swojemu właścicielowi. 
Skoro już jesteśmy przy kwestiach motoryzacyjnych, warto wspomnieć w tym miejscu o samochodach przyszłości, czyli o pojazdach hybrydowych. W tym momencie to jeszcze auta, które niezbyt często możemy oglądać na naszych drogach, ale z całą pewnością już wkrótce będzie ich systematycznie przybywać. 
I bardzo dobrze, bo to chyba ze wszech miar korzystne rozwiązania.Źródło: http://www.diagnostic-car.pl

'

Fotorelacja
wypalanie filtra cząstek stałych dpf
czyszczenie dpf
usuwanie filtra cząstek stałych

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: