Rak prostaty - jak z tym żyć?

2018-10-25 | Łukasz Bereziński

frazy kluczowe: leczenie raka prostaty, problemy z nietrzymaniem moczu

Nowotwór, który co roku zbiera największe żniwo, znów powraca. Tym razem do grupy objętej ryzykiem należą już mężczyźni po czterdziestym roku życia. Mogą prowadzić zrównoważony tryb życia, jednak bez uważnego obserwowania swojego ciała, na nic zda się cały trud włożony w zachowanie dobrej kondycji. 
Kiedy jednak to my wylosujemy w makabrycznej grze losu najkrótszą słomkę, trzeba zachować się godnie. I rozpocząć leczenie raka prostaty. Pierwszym krokiem oczywiście jest powiadomienie lekarza o swojej decyzji. Skieruje nas on do specjalisty, który przez cały okres leczenia będzie wypisywał nam odpowiednie farmaceutyki. Ważne, byśmy mogli pozostać z nim w kontakcie, ponieważ leki - prócz kilku ogólnych - dostosowane są do aktualnych potrzeb pacjenta. 
Logicznie rzecz ujmując, inaczej będzie przebiegać leczenie raka prostaty po jej niewielkim przeroście, a inaczej w zaawansowanym stanie. Ponadto dużym uznaniem cieszy się radioterapia. Polega ona na naświetlaniu gruczołu krokowego pierwiastkami promieniotwórczymi, które mają za zadanie zniszczyć komórki rakowe. 
Niestety, ma to swoje wady. Prócz oczywistego oddziaływania szkodliwych chemicznych substancji, ten rodzaj leczenia może doprowadzić do biegunki, zaburzeń wzwodu, owrzodzenia. I wreszcie ostatni, choć najbardziej drastyczny sposób. 
Leczenie raka prostaty u pacjentów w mało zaawansowanym stadium choroby odnotowuje sukcesy po... wycięciu gruczołu krokowego. Niechcianym skutkiem operacji są problemy z nietrzymaniem moczu, co w połączeniu z utratą kwintesencji męskości decyduje o wyborze dwóch poprzednich metod.
Więcej szczegółów o leczeniu raka prostaty przeczytasz na stronach Kliniki Urologii.

'

Fotorelacja
leczenie raka prostaty
problemy z nietrzymaniem moczu

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: