Serwisowanie okien w budynkach

2018-01-16 | Łukasz Bereziński

frazy kluczowe: dom, okna, remont

Wpływ na wygląd pomieszczenia niewątpliwie ma układ okien w nim się znajdujących. Obramowania z różnych materiałów mogą nam także pomóc na uzyskanie odpowiednio wybranej przez nas stylistyki, w której utrzymać chcemy pomieszczenie. Dzisiaj odchodzimy od plastikowych obramowań na rzecz tych bardziej klasycznych - drewnianych. 
Co za tym idzie wymaga to od nas zwrócenia na ramy okienne nieco więcej uwagi niż na ich plastikowe odpowiedniki. 
Zatem jak serwisować okna?  Na samym początku naszym zadaniem powinno być sprawdzenie faktycznego stanu, w jakim znajduje się drewniana rama. Po ogólnej ocenie należy zdjąć skrzydła z zawiasów poprzez podniesienie ich. Renowacja okien drewnianych w dalszej części polegać będzie na naprawie mocowania okuć, na których spoczywa ciężar okna. Kolejnym krokiem będzie ewentualna korekta profili, polega ona na wyszlifowaniu wszelkich powstałych nierówności w czasie ich użytkowania. 
Zużywającym się elementem każdej ramy okiennej są mocowania szyb. Aby tego dokonać powinniśmy zaopatrzyć się w masę akrylową, którą następnie należy rozprowadzić szpachelką. Jeśli już zajmujemy się oknem, warto będzie przygotować je do odmalowania. Jeżeli stara farba złuszcza się, konieczne będzie całkowite jej usunięcie. Najskuteczniej poradzi sobie z tym szlifierka taśmowa. Przygotowaną ramę należy pokryć masą akrylową. Potem pozostaje nam jedynie impregnacja, chroniąca materiał przed gniciem. 
Naprawa okien z drewna jako samej ramy kończy się na malowaniu. Do odświeżenia naszych okiennic nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia, co pozwala nam zająć się tym samodzielnie. 
Zawsze też można oddać okna do serwisu ze strony www.artel-art.pl/serwis-i-renowacja/

'

Fotorelacja
dom
okna
remont

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: