Specjalistyczne badania spoin spawalniczych

2018-05-29 | Łukasz Bereziński

frazy kluczowe: Inspekcje oraz nadzory techniczne, inspekcje i nieniszczące badania spoin, badania ultradźwiękowe

Świat jest już tak zindustrializowany, że praktycznie staliśmy się od wszelkiej techniki uzależnieni. W tej dobie, gdzie od wykonawstwa zależy niejednokrotnie zdrowie i życie użytkowników, niezbędne stały się inspekcje oraz nadzory techniczne. 
Trudno sobie wyobrazić, aby mogło być inaczej. Oprócz mieszkań, gdzie pragniemy w spokoju zażywać odpoczynku, chcemy również czuć się bezpiecznie także w innych miejscach. Podczas ruchu na drogach, przy przejeżdżaniu przez mosty, wiadukty i tunele, podczas wchodzenia po schodach czy pokonywaniu pięter za pomocą windy. 
Nadzór potrzebny jest wszędzie i dotyczy zarówno infrastruktury naziemnej, jak i tej na co dzień ukrytej przed naszymi oczami, na przykład: rurociągów. Tam potrzebne są również inspekcje i nieniszczące badania spoin spawalniczych, bez których mogłoby dochodzić do wypadków, a co znamienne, trudnych do zneutralizowania katastrof ekologicznych. 
Wszyscy wiemy, co płynie rurociągami i zapewne niejeden z nas słyszał o ostatnim wybuchu na platformie wiertniczej. Szkody dla środowiska naturalnego, jakie powstają podczas takich wypadków, są niewyobrażalne, a w rurociągach panuje ciśnienie, wobec którego spoiny muszą być najwyższej jakości. 
Nie tylko zresztą tam wykonuje się badania ultradźwiękowe. Taki nadzór musi przejść każda jednostka pływająca. Nieważne, czy mały rybacki kuter, czy transatlantyk albo tankowiec. Wszędzie, gdzie stosowane są spawy, mające zagwarantować wytrzymałość konstrukcji metalowych, wykonywane są właśnie takie badania.
Więcej informacji na stronie: www.industrial.dekra.pl/inspekcje-i-nadzory-techniczne.html

'

Fotorelacja
Inspekcje oraz nadzory techniczne
inspekcje i nieniszczące badania spoin
badania ultradźwiękowe

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: