Uszkodzenie uszczelnień przyczyną awarii

2018-02-23 | Michał Anioł

frazy kluczowe: biznes, finanse, ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

O maszyny i urządzenia trzeba dbać, od tego bowiem zależy ich prawidłowa praca oraz dłuższa żywotność. Nie musimy jednak być specjalistą w tej dziedzinie, wystarczy, że zatrudnimy fachowca, który będzie za nas doglądał pracujących maszyn i na bieżąco je naprawiał. Filtry oddechowe zwiększające wydajność maszyn mogą mieć różną budowę, ale zasada ich działania zawsze jest taka sama. Ich zadaniem jest filtrowanie powietrza tak, aby czyste dostawało się do następnej części maszyny. Dzięki temu maszyny lepiej pracują i rzadziej ulegają awarii.
Ryzyko powstawania uszkodzeń zmniejsza się również wtedy, kiedy stosujemy niezawodne uszczelnienia mechaniczne do pomp. Obecnie uszczelnienia pomp są wykonywane z bardzo wysokiej jakości materiałów, jak tytan czy kompozyty węglowe. Jednakże to wcale nie gwarantuje ich mniejszej awaryjności, zwłaszcza jeśli w zakładzie produkcyjnym maszyny muszą pracować niemalże dzień i noc. Warto zatem pamiętać, by regularnie kontrolować uszczelnienia i na bieżąco reagować na wszelkie odstępstwa od normy, a w materiały zaopatrywać się na tej stronie www
Wymieniając te elementy na nowe, trzeba zwrócić uwagę na ich zastosowanie wskazane przez producenta. Być może dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiednich czujników, które w przypadku wykrycia awarii pompy lub też jej uszczelnienia mechanicznego, automatycznie wyłączą ją. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ chroni przed większymi kosztami, jakimi jest wymiana samej pompy. Wymiana uszczelnienia natomiast jest tańsza i łatwiejsza do przeprowadzenia.

'

Fotorelacja
biznes
finanse
ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: